Консультації експертів

Вінербергер керамічні блоки Porotherm, цегла Terca, керамічна черепиця Koramic, бруківка Penter

Питання та відповіді, які найчастіше задають забудовники про блоки Porotherm

1. На скільки дорожче будувати стіни з блоків POROTHERM в порівнянні з цеглою? 
 
Відповідь
Стіни з блоків POROTHERM не дорожчі ніж цегляні, а навіть дешевше. Оскільки стіни з POROTHERM не вимагають утеплення, а стіни з цегли утеплюють обов'язково, то економія досягається на:            
- матеріалах для утеплення;           
- роботах по утепленню.
Окрім того, заощадити можна також на облаштуванні фундаментів, оскільки вага стін з POROTHERM більш ніж в 2 рази менше цегляних. Також слід враховувати, що терміни зведення стін з POROTHERM в 5 разів менше ніж цегляних з утепленням.
 
2.  Керамічні блоки POROTHERM - новий матеріал. Чи будуть вони довговічні так само як, наприклад, цеглина?
 
Відповідь
Керамічні блоки POROTHERM є відносно новими будівельними виробами, але матеріал з якого вони виготовляються традиційний
 
3.Керамічні блоки POROTHERM мають багато порожнеч і на вигляд дуже крихкі. Чи можна з них зводити стіни будинку, що несуть?  
 
Відповідь
Велика кількість порожнин передбачена для значного збільшення теплоізолюючих властивостей блоку POROTHERM. Порожнистість виробів 50% і більше. При цьому блоки мають міцність на стискування 10 МПа. Це відповідає марці міцності М100. Що дозволяє зводити стіни з блоків POROTHERM вистою в декілька поверхів (до 5-7).
 
4.Чи можна спирати плити перекриття на стіну з блоків POROTHERM?  
 
Відповідь
Плити перекриттів опирати на стіни з блоків POROTHERM можна. При цьому передачу навантаження від плит перекриттів на стіни здійснюється через монолітний залізобетонний пояс, ширина якого має бути не менше 200 мм.
 
5.Як закріпити на стіні з блоків POROTHERM картину, дзеркало, навісні меблі або консоль для телевізора?  
 
Відповідь
Для того, щоб закріпити на стіні з блоків POROTHERM що-небудь використовують всіляку кріпильну техніку. У просвердлений безударним способом отвір встановлюють дюбель і загвинчують гвинт. Залежно від навантаження застосовують різної довжини дюбелі і для дуже великих навантажень – хімічні анкери.
 
6.Чи можна використовувати збірні ж/б перемички при будівництві стін з керамічних блоків POROTHERM?  
 
Відповідь
Так, можна. Перемички можуть бути як збірні, так і монолітної конструкції. У обох варіантах важливим є питання утеплення перемичок в зовнішніх стінах. Утеплення перемичок слід передбачати в площині установки віконних і дверних блоків.
 
7.Чи потрібно утеплювати блоки POROTHERM? Яку товщину повинен мати утеплювач?  
 
Відповідь
Керамічні блоки POROTHERM 38 P+W, POROTHERM 44 P+W, POROTHERM 50 P+W утеплювати не потрібно. Утепленню підлягають блоки POROTHERM 25 P+W і POROTHERM 30 P+W якщо вони використовуються в зовнішніх стінах. Товщину утеплювача не складно визначити розрахунком залежно від вимог для конкретної температурної зони України.
 
8.Де в стіні з блоків POROTHERM буде точка роси?  
 
Відповідь
Точка роси це температура при даній вологості і атмосферному тиску, при якій повітря досягає повного насичення водяною парою і подальше пониження температури приводить до конденсації вологи. У одношарових стінах з блоків POROTHERM такі умови (поєднання тиску, вологості і температури) не досягаються у тому числі і унаслідок його паропроникності.
 
9.Яка морозостійкість в блоків POROTHERM і скільки років прослужать блоки в кліматичних умовах України?  
 
Відповідь
Блоки POROTHERM випробувані на 25 циклів об'ємного заморожування і відтавання, тобто мають марку F25 по морозостійкості. Граничне значення морозостійкості блоків не визначалося і воно більш ніж 25. Згідно СНіП II-22-81 "Кам'яні і армокам'яні конструкції" для будівель з передбачуваним терміном служби 100 років приймається марка по морозостійкості для матеріалів кладок зовнішніх стін не нижче F25.
 
10.Де знайти фахівців з кладки стін з блоків POROTHERM?  
 
Відповідь
Фахівці з кладки блоків POROTHERM це кваліфіковані каменярі. Як інструктаж каменяреві досить буде ознайомитися з особливостями кладки, які викладені в інструкції. При покупці блоків інструкція додається.
 
11.Як, у разі потреби, різати блоки POROTHERM на будівельному майданчику?  
 
Відповідь
При будівництві будинку невеликий відсоток блоків підлягає різанню. Різання виконують або, застосовуючи ручну електромеханічну пилу "Алігатор" або дискову станкову пилу з диском великого діаметру
 
12.Які будівельні розчини можна використовувати для кладки стін з блоків POROTHERM?  
 
Відповідь
Для кладки стін з блоків POROTHERM застосовують як спеціальні т.з. "теплі" розчини, які продаються у вигляді готових сухих сумішей, так і звичайні розчини (цементні, цементно-вапняні), які готують на будівельному майданчику. Рухливість розчину для кладки має бути 7-8 см. Розмір заповнювача - фракція (пісок, відсів) до 3 мм.
 
13.Які штукатурки личать для стін з блоків POROTHERM?
 
Відповідь
Стіни з блоків POROTHERM необхідно обштукатурювати зовні і усередині. Для штукатурних розчинів можна використовувати: цементно-вапняні, вапняні, а також спеціальні легкі розчини на основі перліту. Для внутрішніх поверхонь можна застосовувати гіпсові і вапняно-гіпсові штукатурні розчини.