Історія цегли

Історія цегли така ж давня, як і, можливо, історія нашого людства.

Цегла - один з найдавніших свідків історії людства

Початок цегляного виробництва.

 

Археологічні розкопки свідчать про використання цегли ще 5 - 6 тисяч років тому. Проте ніхто не може точно сказати, хто, де і коли винайшов цей будівельний матеріал. Вцілому, історія цегли бере свй початок в південних країнах. Першу випалену цеглу почали виробляти в Месопотамії ще в середині IV тисячоліття до н.е. Через 1 000 років цегляне будівництво тут досягло свого розквіту. Саме тоді були побудовані перші монументальні споруди, наприклад, храми в місті Урук. В 2 тисячолітті до н. е. була споруджена відома Вавілонська вежа, що на протязі історіі не раз була зруйнована, а потім відбудована.  Ще й до сьогодні залишилися в цьому регіоні будинки, споруджені з багатовікової цегли Вавілонської вежі.    

 

 

 

Цегла - оздоблювальний матеріал чудових стародавніх палаців.

Цегла як будівельний матеріал для захисних стін міст і палаців.

 

Розкопки Вавілону, свідчать про те, що частина міста на східному березі річки Євфрат, яка мала площу 4 млн. квадратних метрів, була оточена захисною цегляною стіною. З початком високої культури будівництва цеглу починають застосовувати не лише для мурування, але й для декоративного оздоблення стін палаців. Найяскравішими прикладами декорантивного будівництва цього часу є Процесійна вулиця, що з`єднувала Ворота Іштар та місто Вавілон, а також палац в Сусі, побудований в 500 р. до н.е. на замовлення персидського шаха Дарія I Великого.

 

 

 

 

В країни Європи мистецтво цегляного будівництва поширилось з Римської Імперії.

Поширення цегляного будівництва в країнах Європи.

 

Мистецтво виробництва цегли прийшло в країни Європи разом з військовими походами римлян. З 12 століття найбільшими центрами цегляного будівництва стають Ломбардія, Франція та Німеччина. Цегла знайшла своє застосування в усі часи архітектурних стилів: від романіки до готики та ренесансу. Про середньовічне бідвництво з цегли, виготовленої вручну, свідчать чисельні споруди, що залишилися до наших часів насамперед в північо-європейських країнах, особливо, в північній Німеччині, Бельгії, Голландії, Англії та Скандінавських країнах.

 

Цегляне будівництво на Україні

На Україну цегляне будівництво поширилось з Візантії разом з Христянством і архітектурною школою зведення культових споруд. В Х-ХІІІ століттях цеглу широко застосовують в будівництві Киівської Русі. Поступово дерев`ні міста України перетворюються на цегляні.

Історія цегли та гончарства на Україні.

Завдяки технологічному виробництву ми маємо на сьогодні високоякісну та міцну цеглу.

Початок промислового виробництва цегли.

 

Промислове виробництво цегли почали англійці. Проте могутнього розвитку набуло виробництво цегли в Німеччині - саме тут був винайдений штранг-прес  берлінським  фабрикантом Шлікейзен в 1854 році та в 1858 році запатентована кільцева піч архітетора Фрідріха Хоффманна.

 

З тих часів мистецтво випалювання цегли поступово удосконалювалось до рівня сучасного високотехнологічного виробництва, що дозволяє отримувати ту високоякісну та міцну цеглу, яку ми маємо на сьогоднішній день.

 

 

 

 

Статті по темі