24 квітня 2015 року австрійський концерн Wienerberger у рамках програми по просуванню на ринку України інноваційних та енергоефективних технологій будівництва  організував практичний семінар для професіоналів у будівельній галузі в м. Києві. Тема семінару «Іноваційні технології будівництва: Porotherm Profi/Dryfix».  Семінар відвідали близько 80 учасників, серед них проектанти, архітектори, будівельники, інженери, дистриб"ютори, представники торгівельних організацій та представники преси.

Цей семінар був особливо цікавий ще й тим, що для доповіді на тему  «Будівництво в системі POROTHERM Profi/ DRYFIX» було запрошено представника польського офісу Wienerberger Ceramika Budowlana Мирослава Жешутко, продукт-менеджер Wienerberger Ceramika Budowlana. Пан Мирослав Жешутко докладно розповів про особливості використання  інноваційної системи POROTHERM Profi/ DRYFIX на прикладах польського досвіду. Доповідь викликала жвавий інтерес серед учасників семінару, пану Жешутко було поставлено багато запитань щодо особливостей використання мінерального клею у системі POROTHERM Profi/ DRYFIX у порівнянні із застосуванням  поліуретанового клею. Особливий інтерес учасників семінару викликали переваги застосування у будівництві системи POROTHERM Profi/ DRYFIX, які полягають у наступному:

 • Скорочення трудовитрат від 25% до 50 % відносно традиційної технології кладки блоків
 • Темпи будівництва швидші у 4-6 разів ніж у випадку використання цегли при муруванні стін
 • Товщина шва всього 1 мм, що дозволяє використовувати у 9-10 разів менше клею у порівнянні із розчином для мурування
 • Значне зменшення вмісту технологічної вологи в стіні
 • Відсутність мостиків холоду у стіні, у горизонтальних швах
 • Мінеральний/поліуретановий клей входить у вартість блоків!
 • Можливість кладки при температурі до -5 С!
 • Кладка чиста - без інструментів для виготовлення та укладання розчину, без витрачання часу на прибирання
 • Через декілька годин набирає проектної міцності
 • Легкість монтажу, просте нанесення клею за допомогою монтажного пістолету
 • Можливість використання для стін з різною товщиною 

 Особливо цікавою була доповідь  інженера-консультанта компанії Вінербергер в Україні Гречина Вадима на тему  «Приклади будівництва з Porotherm DRYFIX/Profi в Україні», було продемонстровано фото об’єктів будівництва з використанням інноваційної системи в Україні, також були озвучені реальні строки початку та завершення будівництва, що були дуже вражаючими для учасників семінару завдяки своїм надзвичайно коротким термінам будівництва.

 Другою половиною семінара була практична частина, під час якої було продемонстровано технологію мурування тонкошовної кладки Porotherm Profi/Dryfix, технологія була продемонстрована  Войцехом Ульманом (Фахівець з навчання Wienerberger Ceramika Budowlana). На прикладі фрагмента стіни було продемонстровано вирівнювання розчину на який мурується перший ряд блоків. Для цього були використані: лазерний нівелір та комплект спеціальних пристроїв для вирівнювання. Точність вирівнювання не повинна перевищувати 0,5 мм.

 Далі по черзі були виконані ряд кладки на мінеральному та на поліуретановому клею. Учасникам було запропоновано спробувати самостійно виконати нанесення клею та укладку блоків.

Всі учасники семінару отримали інформаційно-методичні матеріали, сертифікати та подарунки від компанії Вінербергер.

Після закінчення семінару учасникам було запропоновано продовжити спілкування під час фуршету.

Вінербергер семінар для професіоналів у Києві

Вінербергер семінар для професіоналів у Києві

Вінербергер семінар для професіоналів у Києві

Більше статей по темі